IndyCar. F. Rosenqvistas Indianapolyje išplėšė „pole“ poziciją

IndyCar. F. Rosenqvistas Indianapolyje išplėšė „pole“ poziciją Penske Entertainment: Chris Owens

„McLaren“ F. Rosenqvistas „IndyCar“ Indianapolyje vykusioje kvalifikacijoje išplėšė „pole“ poziciją, o netikėtai čempionato lyderis Marcusas Ericssonas liko paskutinis.

F. Rosenqvistas rytinėje treniruotėje buvo septintas, o pirmuose kvalifikacijos važiavimuose nestebino greičiu. Tačiau paskutinėje dalyje, kurioje varžėsi šeši greičiausi sportininkai, švedas užfiksavo geriausią rezultatą ir antroje vietoje likusį Alexanderį Rossį iš „Andretti“ aplenkė beveik trimis dešimtosiomis sekundės dalimis.

Priešingai nei F. Rosenqvistui, kitam švedui kvalifikacija susiklostė daug prasčiau. Čempionate pirmaujantis M. Ericssonas sugedus technikai sustojo trasoje nespėjęs įveikti nė vieno rato, tad liko paskutinis.

Iš antros startinės eilės, trečios pozicijos, startuos kitas „McLaren“ komandos sportininkas Patricio O‘Wardas. Tarp meksikiečio ir „pole“ iškovojusio F. Rosenqvisto įsiterpė minėtasis A. Rossi, užfiksavęs antrą rezultatą.

Willui Poweriui šį savaitgalį nepavyko pakartoti Mario Andretti iškovotų „pole“ pozicijų rekordo. Australas, greičiu pranokęs penktoje vietoje likusį komandos draugą Josefą Newgardeną, liko ketvirtas.

Puikiai kvalifikacijoje pasirodė čempionato naujokas Christianas Lundgaardas. Nors danas ir buvo lėčiausias paskutinėje važiavimų dalyje, jis iškovojo šeštą startinę poziciją.

Čempiono titulą ginančiam Alexui Palou iki patekimo į paskutinę kvalifikacijos dalį pritrūko vos 0,0269 sek. Tad ispanas liko septintas. Tuo tarpu praeityje Indianapolyje nugalėję Coltonas Herta ir Rinusas VeeKay užfiksavo atitinkamai aštuntą ir devintą rezultatus. O greičiausiųjų dešimtuką užbaigė Conoras Daly.

Už pirmojo dešimtuko ribos liko kitas čempionato naujokas Deividas Malukas, užfiksavęs vienuoliktą rezultatą. Greta jo iš dvyliktos pozicijos startuos „Meyer Shank“ komandos sportininkas Simonas Pagenaud.

Tuo tarpu D. Maluko komandos draugas Takuma Sato kvalifikacijoje liko tik 18-as. O su stabdžių problemomis susidūręs Romainas Grosjeanas tik 22-as.

Rezultatai