Kaip išsirinkti vairavimo mokyklą?

Visų pirma reikėtų įsitikinti ar planuojamai pasirinkti vairavimo mokyklai yra suteikta teisė vykdyti tos transporto priemonės kategorijos transporto priemonių vairuotojų pirminį mokymą. Renkantis vairavimo mokyklą reikėtų išsiaiškinti žemiau pateiktus klausimus. 

Nuo to priklauso kaip greitai galėsite pradėti mokytis. Kuo dažniau renkamos naujos grupės ir kuo įvairesnėmis savaitės dienomis bei paros laiku, tuo vairavimo mokykla yra populiaresnė. Tai geras ženklas. Rinkitės vairavimo mokyklą, kuri pasiūlys patogiausią tvarkaraštį. Kai kurios mokyklos leidžia susidaryti ir individualų tvarkaraštį. 

Tai turbūt vienas svarbiausių klausimų, kurio tikrai nepamiršite. Tačiau atkreipkite dėmesį ar į pateiktą kainą įeina:

  1. teorijos paskaitos;
  2. praktinis vairavimas;
  3. sunaudotas kuras;
  4. vairavimo mokyklos egzaminai.

Dėl visa pikta pasidomėkite ir kiek kainuoja papildoma vairavimo pamoka ar nėra jokių papildomų mokesčių.

Paprastai šią pažymą galima gauti bet kurioje poliklinikoje ir daugelyje privačių klinikų. Paprastai ši paslauga kainuoja apie 30 - 50 litų. Mokyklos dažnai pasikviečia gydytojus, kurie paskaitų metu patikrina sveikatą ir išduoda vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymas. Dažnai tai būna daug paprastesnė procedūra nei poliklinikoje, nes nereikia laukti eilėse ir klaidžioti po kabinetus. Jei turite sveikatos sutrikimų, dėl kurių Jums gali neišduoti šios pažymos (regėjimo sutrikimai, koordinacija ir t.t.), nesiregistruokite į kursus, kol neturėsite pažymos savo rankose, nes be jos negalėsite pradėti vairuoti ir už paskaitas sumokėti pinigai bus išleisti veltui.

Beveik visos mokyklos kviečia gydytojus, kurie išmoko teikti pirmąją medicininę pagalbą ir išduoda šiuos pažymėjimus. Jų kaina svyruoja nuo 10 iki 30 litų.

Išklausius teorines paskaitas, reikės laikyti mokyklos teorijos egzaminą. Paprastai jis būna griežtesnis nei „tikrasis" VĮ "Regitra" egzaminų centre laikomas vairavimo teorijos egzaminas. Kai kuriose mokyklose jis gali būti mokamas.

Vairavimo mokyklos praktinio egzamino tvarka būna įvairi. Pasidomėkite ar Jus egzaminuos tas pats instruktorius, kuris mokė vairuoti, kiek kainuos egzamino perlaikymas (dėl kuro sąnaudų nemokamai perlaikyti greičiausiai nebus galima).

Teorijos paskaitos gali būti įdomios ir naudingos arba nuobodžios ir beprasmės. Paprašykite nemokamai sudalyvauti vienoje paskaitoje. Jei dėstytojas skaito viską iš knygelės, mikčioja ir neatsisuka į auditoriją - rinkitės kitą mokyklą arba mokykitės eksternu (nereikės mokėti už prastas paskaitas). Kuo geresnis dėstymas, tuo mažiau reikės skaityti kelių eismo taisykles ir mažiau mokytis mintinai, nes vaizdingai pateikta medžiaga pati užstringa atmintyje.

Paprašykite, kad viskas, ką suderėjote, būtų įrašyta sutartyje. Jei tarėtės, kad važinėsite nauju automobiliu, tegu būna įrašytas to automobilio modelis ir pagaminimo metai. Taip pat turi būti aiškiai parašyta kokią sumą pinigų ir už ką mokate. Nemokėkite visų pinigų iš karto. Greičiausiai iš Jūsų paprašys avanso, tačiau likusią sumą mokėkite kiek galima vėliau. Pasidomėkite sutarties nutraukimo sąlygomis, jei po kelių dienų paaiškėtų, kad pasirinkote klaidingai.