„MotoGP“ lenktynėse Asseno trasoje triumfavo F. Bagnaia

„MotoGP“ lenktynėse Asseno trasoje triumfavo F. Bagnaia Ducato Corse Press

„MotoGP“ lenktynėse Asseno trasoje triumfavo „Ducati“ motociklininkas Francesco. Tuo tarpu, čempionato lyderiui Fabio Quartararo sekėsi sunkiai ir pastarasis du kart krito nuo motociklos. 

Varžybas sėkmingai pradėjo kvalifikacijos nugalėtojas F. Bagnaia, kuris po starto išsaugojo pirmą vietą. Tuo tarpu minėtasis F. Quartararo atsidūrė už „Aprilia“ atstovo Aleixo Espargaro ir nukrito į trečią vietą.

Penktame lenktynių rate, kovodamas dėl antros vietos, viename iš posūkių F. Quartararo krito nuo motociklo ir kliudė pagrindinį varžovą kovoje dėl čempiono titulo A. Espargaro. Pastarasis nors ir atsidūrė už trasos ribų, bet išsilaikė ant motociklo ir tęsė pasirodymą lenktynėse.

Ant motociklo vėl sėdo ir F. Quartararo. Prancūzas buvo užsukęs į techninio aptarnavimo zoną, bet sugrįžo į trasą. Įveikęs dar kelis ratus, „Yamaha“ sportininkas antrą kartą krito nuo motociklo ir baigė pasirodymą. Tai pirmas kartas nuo 2020 m. lenktynių Valensijoje, kai F. Quartararo nebaigė varžybų.

Pasinaudojęs varžovų nesėkme į antrą vietą pakilo čempionato naujokas ir VR46 komandos lenktynininkas Marco Bezzecchi. Dalyje trasos pradėjus lengvai lyti, italui buvo pavykę truputi sumažinti atsilikimą nuo lyderio F. Bagnaios, bet tai buvo viskas, ką naujokui pavyko padaryti.

Kontroliavęs situaciją lenktynėse, Asseno trasoje pergalę iškovojo F. Bagnaia. Italas už savęs paliko minėtąjį M. Bezzecchį ir pirmą kartą su „Aprilia“ motociklu prizinę vietą iškovojusį Mavericką Vinalesą.

Lenktynėse greičio nestokojo nuo varžovo klaidos nukentėjęs A. Espargaro. Ispanas po incidento buvo nukritęs į penkioliktą vietą, bet sugebėjo aplenkti ne vieną varžovą. O paskutiniame rate, paskutiniame posūkyje aplenkęs Jacką Millerį ir Bradą Binderį, antrą vietą čempionate užimantis A. Espargaro finišavo ketvirtas.

Kurį laiką pirmame trejetuke važiavęs „Pramac“ sportininkas Joge Martinas ne kartą nusileido varžovams ir finišavo septintas.

Be incidentų neapsiėjo „Suzuki“ atstovo Joano Miro lenktynės. Dar prieš startą ispaną kliudė Miguelis Oliveira. O po starto ispanas neišvengė kontakto su Luca Marini. Bet J. Mirui pavyko pasiekti finišą aštuntoje vietoje. Už jo devintoje ir dešimtoje vietose finišavo minėtasis M. Oliveira ir komandos draugas Alexas Rinsas.

Prastai savaitgalis susiklostė „Yamaha“ komandai. Be F. Quartararo nuo motociklų taip pat krito Franco Morbidelli ir Darrynas Binderis. Tuo tarpu, Andrea Dovizioso finišavo tik 16-as.

Rezultatai