Valensijoje vykusiose MotoGP lenktynėse triumfavo A. Rinsas, o F. Bagnaia tapo čempionu

Valensijoje vykusiose MotoGP lenktynėse triumfavo A. Rinsas, o F. Bagnaia tapo čempionu Suzuki MotoGP

Valensijoje vykusiose MotoGP lenktynėse triumfavo „Suzuki“ lenktyninkas Alexas Rinsas, o pirmame dešimtuke finišavęs Francesco Bagnaia tapo čempionu. 

Tai pirmas kartas po 50 metų pertraukos, kai sportininkas iš Italijos, tapo čempionu važiuodamas su italų gamintojo motociklu. O „Ducati“ komanda, paskutinį kartą pergale lenktynininkų įskaitoje džiaugėsi 2007 metais, kuomet čempionu tapo Casey Stoneris.

Puikiai lenktynes pradėjo A. Rinsas. Startavęs iš penktos pozicijos, ispanas, įveikęs pirmąjį posūkį, jau buvo lenktynių lyderis.

Dėl čempiono titulo kovoję Fabio Quartararo ir F. Bagnaia varžybas pradėjo iš ketvirtos ir aštuntos pozicijų, bet po starto važiavo vienas greta kito. Antrame rate sportininkai atkakliai kovojo dėl pozicijos ir neišvengė kontakto, kurio metu buvo apgadintas F. Bagnaios „Ducati“ motociklas.

Antroje varžybų pusėje F. Quartararo pavyko priartėti prie pirmojo trejetuko, bet prancūzas tuo pačiu stengėsi už savęs išlaikyti KTM motociklininką Bradą Binderį. Tuo tarpu F. Bagnaia lėtai ritosi rikiuote žemyn.

18-ame lenktynių rate B. Binderis aplenkė F. Quartararo ir stojo į kovą dėl prizinės vietos. Afrikiečiui po kurio laiko pavyko aplenkti Jacką Millerį, kuris praradęs poziciją varžovui, krito nuo motociklo ir taip atsisveikino su „Ducati“.

Priešpaskutiniame rate B. Binderis aplenkė kvalifikacijos nugalėtoją Jorgę Martiną ir pakilo į antrą vietą, bet jam pritrūko laiko pavyti antrą pergalę sezone iškovojusį A. Rinsą.

F. Quartararo finišo liniją kirto ketvirtas, taip pralaimėdamas kovą dėl čempiono titulo F. Bagnaiai, kuris vienu metu sezone nuo prancūzo atsilikinėjo 91 tašku.

Trečioji vieta lenktynininkų įskaitoje atiteko aštuntoje vietoje finišavusiam Eneai Bastianini. Italas pasinaudojo tuo, jog dėl technikos gedimo varžybų nebaigė Aleixas Espargaro. Dėl gedimo lenktynių nebaigė ir kitas „Aprilia“ sportininkas Maverickas Vinalesas.

Finišo nepasiekė ir paskutiniai liko nuo savo motociklų kritę „Honda“ komandos motociklininkai Polas Espargaro ir Marcas Marquezas.