S. Vetteliui gresia didžiulė bauda

S. Vetteliui gresia didžiulė bauda

Australijos GP pirmosios treniruotės metu Sebastiano Vettelio automobilyje sugedo variklis, o vėliau tai privedė prie kitų prastų pasekmių.

Keturiskart pasaulio čempiono bolidas sustojo trečiame sektoriuje, S. Vettelis gana ilgai padėjo maršalams gesinti užsidegusią mašiną, o vėliau, jau pasibaigus sesijai, sugrįžo į boksus su „Suzuki“ motoroleriu, pasiskolintu iš maršalų.

Publikai tribūnose plojant Sebastianas važiavo trasa, mojavo sirgaliams rankomis, kartai visai nelaikydamas motorolerio vairo, be to, šalmą jis buvo užsidėjęs netaisyklingai – jis smarkiai buvo pakeltas į viršų. Visiems buvo matyti, kaip vokietis šypsosi ir bolido gedimas visai nesugadino jam nuotaikos.

Kai S. Vettelis pasiekė „Aston Martin“ komandos boksus, motoroleris buvo sugrąžintas maršalams, o kiek vėliau paaiškėjo, jog pilotui gresia didelė bauda iš karto už kelis pažeidimus.

Visų pirma, faktiškai S. Vettelis važiavo be šalmo, o tai yra grubus saugaus eismo taisyklių pažeidimas. Antra, jis rankomis nelaikė vairo, o tai yra smarkiai pavojinga. Trečia: nors sesija ir buvo pasibaigusi, paaiškėjo, kad Sebastianas į trasą išvažiavo be teisėjų leidimo. Visų šių pažeidimų pakako, kad etapo teisėjai pradėtų tyrimą.

Yra galimybė, jog S. Vettelis išvengs baudos. Iš vienos pusės, reglamente pasakyta, jog į trasą negalima išeiti arba išvažiuoti 5 minutes po sesijos pabaigos. Tačiau taip pat reglamente yra punktas: visa tai galima daryti tik maršalui leidus. Taigi, ar S. Vettelis bus nubaustas kol kas neaišku.