„Volvo“ markės automobilių veikimo patobulinimai, atskleidžiantys tikrąjį jų potencialą

Kasdien vairuojantys žmonės žino, kaip svarbu, kad automobilis atitiktų asmeninius poreikius, tad dažnas, rinkdamasis naują transporto priemonę, nusistato ne vieną kriterijų, kurį būsimasis keturratis pagalbininkas turėtų atitikti. Vairuotojai, kuriuos supa didelė šeima, pirmiausia rinksis automobilį pagal dydį, mėgstantys greitį, ieškos greitai įsibėgėjančios mašinos, o taupūs atkreips dėmesį į vidutines automobilio kuro sąnaudas. 

Kai kuriems gi yra itin svarbus automobilio dizainas, kitų akis pirmiausia patrauks spalva ar noras pagerinti savo statusą, o dar treti liks ištikimi vienos markės automobiliams. Būtent pastarieji, pamėgę vieną automobilio gamintoją, dažnai yra jam itin lojalūs, gaudo kiekvieną žinią apie tos markės automobilių pramonę, aktyviai domisi gamintojų įgyvendinamomis naujovėmis ir techninių bei vizualinių sprendimų atnaujinimu. 

Praėjusių metų „Regitros“ duomenimis Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 1.7 milijono lengvųjų automobilių, o lietuvių mėgstamiausių markių dešimtuke atsidūrė ir „Volvo“ prekės ženklas. Taigi, kokius atnaujinimus siūlo šis Švedijos automobilių gamintojas? 

„Volvo“ nuolat plečia technines galimybes ir rūpinasi automobilių dalių kokybe

Pradedant nuo pradžių, verta paminėti, kad pirmieji „Volvo“ automobiliai pavadinimu „ÖV4“ pasaulį išvydo 1927 metais, o jų kūrėjai, išplėsdami gamybos liniją, pasiekė tokio puikaus rezultato, kad jau trečiaisiais veiklos metais pradėjo generuoti pelną. Dar 1955-aisiais buvo pradėta šios markės automobilius eksportuoti į Jungtines Amerikos Valstijas. Tiesa, daugelis žinovų tuo metu turėjo skeptišką nuomonę dėl tokių automobilių sėkmės užjūryje, vis tik vos po dviejų metų „Volvo“ užėmė antrąją vietą pagal mastą tarp importuojamų prekės ženklų Kalifornijoje. 

Taigi, akivaizdu, kad šios markės gamintojai nuo pat pradžių nestovi vietoje. Jie nuolat diegia naujoves, tobulina savo gaminamų automobilių dizainą bei technines galimybes, o kokybiškos naudotos Volvo dalys internetu yra dažnai ieškomos tų, kurie nori ne tik sutvarkyti savo automobilį, bet ir sutaupyti. Tad nenuostabu, kad sėkmingas startas ir pastovus kokybės gerinimas duoda savo vaisių iki šiol. Štai 2023 metais „Volvo Cars“ pranešė pasiekusi naują pasaulinių pardavimų rekordą: per metus bendrovė pardavė 708 716 vienetų savo pagamintų transporto priemonių, tuo net 15 % padidindama praėjusių metų pardavimų rezultatus. 

„Polestar Engineered Optimization“ – tai vienas svarbiausių „Volvo“ pasiekimų šių laikų istorijoje

Pastarąjį dešimtmetį didieji pokyčiai „Volvo“ markės automobilių veikimo gerinimo srityje prasidėjo 2015 metais, kai „Volvo Cars“ įsigijo automobilių pramonėje aukštas inžinerines technologijas taikančią bendrovę „Polestar“. Abiejų kompanijų specialistai sujungė jėgas ir dirbdami kartu netrukus pristatė reikšmingą, iš ne vieno patobulinimo sudarytą atnaujinimą, kuris optimizuoja automobilio veikimo efektyvumą ir tuo kasdienio vairavimo patirtį pakelia į kitą lygį. Šis atnaujinimas – tai programinės įrangos komplektas, pavadintas „Polestar Engineered Optimization“, kuris reikšmingai pagerina automobilio eksploatacines savybes, nes buvo kuriamas, pasitelkiant pačius pažangiausius techninius sprendimus.  

Programinės įrangos paketas įtraukia ir AWD sistemos atnaujinimą

Minima programinė įranga, įdiegta „Volvo“ automobilyje, vairuotojui suteikia daugiau valdymo kontrolės būtent tuomet, kai ji yra būtiniausia. Pavyzdžiui, šios programinės įrangos patobulinimų pakete yra pagerinta ir vadinamoji „All wheel drive“ (AWD), t.y. visų varomųjų ratų, sistema. Automobilyje įdiegus „Polestar Engineered Optimization“, AWD sistema daugiau galios atiduoda galinių ratų sukimui, tad važiavimas tokiu automobiliu yra geriau subalansuotas, o jo vairavimas – stabilesnis. Be to, toks patobulinimas užtikrina geresnį ratų sukibimą su danga, tad vairavimas slidžiuose ir vingiuotuose keliuose tampa saugesnis, o laviravimas posūkiuose – gerokai patikimesnis. 

Tai – išties puiki automobilio savybė, nes turbūt daugelis yra bent kartą patyrę nemalonių emocijų, o gal ir išgąsčio, kai teko laviruoti slidžia ar šlapia kelio danga. Tiesa, vien automobilio atnaujinimu kliautis, visgi, nereikėtų – nesvarbu, koks automobilis yra vairuojamas, tačiau kiekvienas vairuotojas pirmiausia privalo vadovautis saugaus eismo patarimais

Greitesnė pavarų dėžė – tai dar vienas „Volvo“ sukurto patobulinimų rinkinio privalumas 

Dar vienas svarbus pagerinimas, gaunamas atnaujinus savo automobilį „Polestar Engineered Optimization“ programine įranga, – tai nepriekaištingai darniai veikianti automobilio transmisija, prie kurios reikšmingai prisideda pavarų dėžės optimizavimas. Būtent dėl to automobilio greitėjimo metu pavaros yra perjungiamos efektyviau, o reikiama variklio galia pasiekiama greičiau. 

Nenuostabu, kad tokios savybės leidžia komfortiškiau vairuoti greitkeliuose, o taip pat saugiau ir užtikrinčiau lenkti kitus automobilius. Pavarų dėžės optimizavimas taip pat prisideda prie stabilumo potyrio. Turbūt kiekvienam suprantama, kad pavarų perjungimas, pavyzdžiui, darant posūkį, gali pavojingai išjudinti automobilį – tad čia į pagalbą ir pasijungia pavarų dėžės optimizavimas, kuris „atpažįsta“ optimalią pavarą ir ją išlaiko.

Įdiegti automobilio veikimo potencialą atskleidžiantį atnaujinimą – nesudėtinga

Norintys atnaujinti savo „Volvo“ markės automobilį šiuo programinės įrangos paketu, pirmiausia turėtų pasitikrinti, ar jo automobilis atitinka atnaujinimui reikalingas savybes. Tą galima padaryti oficialioje „Polestar Engineered” interneto svetainėje arba kreipiantis į artimiausią „Volvo Cars“ prekės ženklą atstovaujantį saloną. Būtent oficialūs „Volvo“ atstovai galiausiai ir gali įdiegti šią programinę įrangą. Jos įdiegimas užtrunka vos valandą, jis nepažeidžia automobilio garantijos sąlygų, be to, jį naudojant nekinta nei degalų sąnaudos, nei išmetamų teršalų kiekis, kurį Lietuvos keliuose nuo šių metų pradžios jau gali tikrinti Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai.

Vairavimo patirtis yra nepalyginamai smagesnė

Šio inžinierių ištobulinto atnaujinimo nauda yra neabejotina: jį įdiegus variklis generuoja daugiau galios, spartesnė pavarų dėžė ją efektyviau panaudoja, o AWD sistema daugiau jos atiduoda galiniams ratams. Tad visi atnaujinimai, veikdami kartu, reikšmingai prisideda prie patogaus vairavimo dinamiškoje aplinkoje. Akivaizdu, kad išvardytas savybes turintis automobilis geba jautriau reaguoti į kiekvieną vairuotojo veiksmą, jo valdymas tampa žymiai lengvesnis, o kasdienio vairavimo patirtis – gerokai smagesnė. Tiesa, rūpinantis automobilio techninėmis savybėmis, reikia nepamiršti kelyje vairuoti tvarkingai, paisyti mandagaus vairavimo taisyklių, neignoruoti kelio eismo ženklų ir, žinoma, niekada nesėsti prie vairo esant neblaiviam ar jaučiantis blogai.