WRC Suomijos ralyje triumfavo čempionato lyderio spaudimą atlaikęs O. Tanakas

WRC Suomijos ralyje triumfavo čempionato lyderio spaudimą atlaikęs O. Tanakas Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

WRC Suomijos ralyje triumfavo čempionato lyderio spaudimą atlaikęs Hyundai“ lenktynininkas O. Tanakas. Tai trečioji esto pergalė šiame ralyje.

Nugalėjęs Suomijoje, O. Tanakas lenktynininkų įskaitoje vienu tašku aplenkė komandos draugą Thierry Neuville‘į, kuris šį savaitgalį finišavo penktas. Tuo tarpu K. Rovanperos persvara prieš varžovus toliau auga. Iškovojęs antrą vietą ir papildomus 5 taškus už geriausią rezultatą paskutiniame greičio ruože, suomis artimiausią varžovą čempionate dabar jau lenkia 94 taškais.

Po ketvirtadienį surengto pirmojo greičio ruožo, Suomijos ralio lyderiu tapo T. Neuville‘is. Bet penktadienį į pirmą vietą pakilo O. Tanakas. Estas vienu metu antroje vietoje buvusį Esapekką Lappį lenkė mažiau nei 7 sek. Bet pastarasis vėliau prarado nemažai laiko ir antrąją vietą komandos draugui K. Rovanperai.

Iš ketvirtos pozicijos pakilęs į antrą, K. Rovanpera bandė sumažinti atsilikimą nuo O. Tanako. Po šeštadienio greičio ruožų šiuos du sportininkus skyrė 8,4 sek. Estas šiandien ryte varžovą pranoko 1,9 sek. ir persvarą padidino iki 10,3 sek. Dar prieš Suomijos ralį sakęs, kad niekam nieko neturi įrodinėti, K. Rovanpera nusprendė, kad 18 taškų už antrą vietą yra geriau nei nieko. Be to suomis iškovojo dar papildomus penkis taškus už geriausią rezultatą paskutiniame greičio ruože. Tuo tarpu O. Tanakas džiaugėsi pirma „Hyundai“ pergale Suomijos ralyje.

Dramatiškai ralis baigėsi E. Lappi. Apsivertęs priešpaskutiniame greičio ruože, suomis startavo paskutiniame ir pasiekęs finišą iškovojo trečią vietą.

Pernai Suomijos ralyje triumfavęs Elfynas Evansas šį savaitgalį neišvengė problemų ir finišavo ketvirtas.

Stipriausiųjų penketuką užbaigė T. Neuville‘is. Įdomu tai, kad penkta vieta yra geriausias belgo rezultatas, iškovotas Suomijos ralyje. Sportininkas šį savaitgalį nebuvo nusiteikęs rizikuoti taip stipriai, kaip tai darė komandos draugas O. Tanakas, nuo kurio belgas atsiliko daugiau nei 2 min.

Už pirmojo penketuko ribos, šeštoje vietoje, liko kitas „Toyota“ komandos lenktynininkas Takamoto Katsuta, šį savaitgalį kelis kartus apsisukęs trasoje, bet išvengęs rimtesnių problemų.

Gusas Greensmithas finišavo septintas ir pasirodė geriausiai tarp „M-Sport“ komandos lenktynininkų.