Paskutinėse WRC sezono pergalę iškovojo T. Neuville‘as, o „Hyundai“ šventė dublį

Paskutinėse WRC sezono pergalę iškovojo T. Neuville‘as, o „Hyundai“ šventė dublį Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Paskutinėse WRC sezono pergalę iškovojo T. Neuville‘as, o Ottui Tanakui finišavus laipteliu žemiau „Hyundai“ šventė dublį. 

Prieš įveikiant paskutinius ralio greičio ruožus, T. Neuville‘is po vakarykščių važiavimų turėjo 4 sek. persvarą prieš „Toyota“ atstovą Elfyną Evansą.

Kadangi šiandienai buvo prognozuojamas lietus, išsiskyrė dviejų lyderių taktikos. T. Neuville‘is likusiems greičio ruožams pasirinko dvi lietaus, dvi kietos sudėties ir dvi minkštos sudėties padangas. Tuo tarpu E. Evansas atsisakė lietaus padangų. Ir ši taktika „Toyota“ atstovui kurį laiką buvo naudinga, nes jam pavyko sumažinti atsilikimą nuo lyderio iki 0,6 sek.

E. Evanso kova dėl pergalės vis dėlto baigėsi viename iš greičio ruožų, kai dėl klaidos per plačiai įveikė vieną iš posūkių ir pradūrė padangą. Dėl to sportininkas prarado daug laiko ir palaidojo bet kokias viltis nugalėti.

Po „Toyota“ lenktynininko nesėkmės, T. Neuville‘is nesunkiai nugalėjo Japonijos ralyje, antroje vietoje likusį komandos draugą O. Tanaką, kuris palieka „Hyundai“, aplenkęs daugiau nei minute.

Komandos draugo nesėkme pasinaudojęs Takamoto Katsuta, savo namų ralyje iškovojęs prizinę trečią vietą.

Kitas „Toyota“ lenktynininkas Sebastienas Ogier ralyje pirmavo po pirmosios važiavimų dienos. Bet vėliau pradūręs padangą ir praradęs daug laiko, nusirito rikiuote žemyn. Prancūzui vis dėlto pavyko įveikti ne vieną varžovą. Nestokojęs greičio paskutiniame sezono etape, S. Ogier Japonijos ralį baigė ketvirtas, o paskutinę dieną padangą pradūręs E. Evansas užbaigė penketuką.

„M-Sport“ atstovas Gusas Greensmithas finišą pasiekė šeštas, o su problemomis susidūręs šių metų čempionas Kalle Rovanpera sezoną užbaigė dvyliktas.