Mėnesio tema: Daiktai, kuriuos privaloma ir kuriuos vertėtų turėti automobilyje

Mėnesio tema: Daiktai, kuriuos privaloma ir kuriuos vertėtų turėti automobilyje

Nors remiantis Kelių eismo taisyklėmis (KET) įvairūs pirmosios pagalbos ir avarinio sustojimo reikmenys kiekviename automobilyje būti privalo, dažnas vairuotojas juos įsigyja tik dėl to, kad to reikalauja techninės apžiūros centrai. Šiame straipsnyje apžvelgsime, ką įsidėti į automobilį privaloma ir kuo pasirūpinti, kad netikėtai sustojus būtų lengviau.

Sustoti kelyje sugedus automobiliui ar panorus padėti nelaimės ištiktam kitam vairuotojui pasitaiko ne vienam eismo dalyviui. Neretai iš automobilio išlipdami vairuotojai pamiršta elementarias saugumo taisykles – nesustoja kaip įmanoma arčiau dešinio krašto, nepasirūpina, kad būtų gerai matomi, nepažymi vietos avarinio sustojimo ženklu. Toks elgesys, gali baigtis ir nelaime.

Jei automobilis toliau važiuoti nebegali, sugedo, reikėtų savo transporto priemonę palikti ten, kur tą padaryti saugu – nuvažiuoti į greta kelio esančią kelkraštį, nusukti į kiemą, o jeigu to padaryti neįmanoma – sustoti kuo arčiau dešinio kelio krašto.

Išlipti iš automobilio vairuotojas privalo tik įsitikinęs, kad nekliudys kitiems eismo dalyviams ir tą padarysi saugiai. Pirmiausia svarbu apsirengti šviesą atspindinčią ryškiaspalvę liemenę, net jeigu paros metas nėra tamsus. Tokia liemenė leis kitiems eismo dalyviams lengviau pastebėti žmogų. Dėl šios priežasties akcentuojama, kad liemenė privalo būti po ranka, o ne padėta kažkur toli.

Pagal KET automobilyje būtini daiktai

Gesintuvas. Kai kurie vairuotojai pasiskolina ir įsideda jį tik techninės apžiūros metu. Tačiau, gesintuvą būtina visuomet vežiotis su savimi, kaip numato įstatymai. Šiuo metu parduodami kompaktiški gesintuvai tikrai neužims bagažinėje daug vietos.

Vaistinėlė. Jau suformuotą vaistinėlę su visomis reikalingomis priemonėmis galite nusipirkti bet kurioje vaistinėje ir nuolat prireikus ją papildyti. Vaistinėlę laikykite automobilio salone, lengvai pasiekiamoje vietoje.

Avarinio sustojimo ženklas. Jį būtina padėti priešais transporto priemonę, jei esate priversti sustoti ir stovėti važiuojamoje kelio dalyje. Šis ženklas iš tolo matosi kitiems vairuotojams ir įspėja apie jus ištikusią nelaimę.

Apsauginė liemenė. Jeigu kelyje patyrėte gedimą ir važiuojamoje dalyje turite sustoti, išlipdami apsirenkite liemenę. Ji atkreips kitų vairuotojų dėmesį.

Daiktai, kuriuos verta turėti automobilyje

Tempimo lynas. Gedimo ar avarijos atveju galėsite pasinaudoti šiuo lynu ir nutempti transporto priemonę į reikiamą vietą. Taip pat lynas pasitarnaus automobiliui užklimpus sniege ar bekelėje.

Įrankių komplektas. Žinoma, mažai iš jo naudos, jeigu nežinote kuo raktas skiriasi nuo atsuktuvo. Tačiau jeigu automobilizme esate ne naujokai, įrankių komplektas gali pasitarnauti esant gedimui.

Daugiafunkcinis peilis. Jį reikėtų laikyti automobilio priekyje, tokioje vietoje, kurią pasiektumėte nenusisegę diržo. Pagrindinė šio peilio paskirtis – nupjauti avarijos atveju užstrigusį diržą. Tačiau prisiminti šį įrankį galėsite ir kitais atvejais. Pavyzdžiui, kai stovyklausite ir paliksite namie peilį.

Prožektorius. Jei kelyje sugestumėte naktį tamsiame kelyje, jums prireiks šviesos šaltinio. Galite pasikliauti mobiliojo telefono pašvietimu ir stebėti greitai senkančia bateriją arba automobilyje vežiotis atsarginį prožektorių.

Laidai akumuliatoriaus pakrovimui. Jei vairuojate senesnį automobilį, žiemą būtinai su savimi turėkite akumuliatoriaus laidus. Kai kurie vairuotojai palieka juos visam sezonui ir pamiršta, juk ši detalė daug vietos neužima ir nesidėvi.

Pledas. Pasitiesti po automobiliu apžiūrint netikėtą gedimą, įsisupti žiemą laukiant pagalbos ar panaudoti netikėtai vasarą nusukus prie ežero – pledas gana naudingas daiktas jūsų automobilio salone.

Vanduo. Vanduo gelbsti nenumatytose situacijose, kai kažkur įstringama nenumatytam laikui (atsigerti, ypač vykstant su mažais vaikais), kai pasibaigia langų plovimo skystis, kai neplanuotai išsitepi (ypač rankas).

Šluostės. Tiek gerai sugeriančios vandenį (nusausinti langus ar išvalyti netyčia išlietus skysčius), tiek drėgnos servertėlės, kai reikia nusidezinfekuoti ar tiesiog nusivalyti ištemptas rankas. Pastarosios puikiai tinka, kai netikėtai prispaudžia gamtos reikalai (ypač, kai keliaujama su mažais vaikais).