Ką daryti su panaudota automobilio alyva, jog negautumėte baudos ir nedarytumėte žalos gamtai?
2018 metais, aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, gamintojai ir importuotojai patiekė 21,59 tūkst. tonų alyvos, tačiau buvo surinkta ir perdirbta tik apie ketvirtadalį alyvos atliekų, skaičiuojant nuo viso rinkoje parduoto kiekio. Kasmet sudeginama ar kitaip neteisėtai panaudojama apie 6 tūkst. tonų naudoto automobilių tepalo.
Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) vadovė Veronika Masalienė teigia, kad neteisėtai ir netinkamai šalinamo naudoto automobilių tepalo mastas yra tikrai labai nemažas. Statistika rodo, kad pasaulyje net apie 95 proc. tepalo atliekų yra sudeginama, patenka į sąvartyną ar neteisėtai pašalinama gamtoje. Nors visuomene dažnai piktinasi plastiko tarša ar šiukšlėmis gamtoje, tačiau pamiršta, kad naudotas variklio tepalas taip pat sukelia daug neigiamų pasekmių ne tik aplinkai, bet ir žmonių sveikatai.
Naudotas tepalas yra vienas iš pavojingiausių taršos šaltinių dėl jame esančių teršalų kaip švino, kadmio ir arseno. Vienas litras alyvos gali užteršti milijoną litrų vandens. Dėl to šis atliekų srautas kelia daug rūpesčių aplinkosaugai.
Skaitykite daugiau (Delfi.lt)