Viskas ką reikia žinoti planuojantiems įsigyti automobilį

Viskas ką reikia žinoti planuojantiems įsigyti automobilį Pexels.com

Viskas ką reikia žinoti kada asmuo planuoja įsigyti automobilį. Sužinokite ar yra toks laikas, kai transporto priemonę galima įsigyti pigiau. Taip pat, kokiu atveju geriau pirkti naują automobilį, o kada – naudotą. Nepamiršime atkreipti dėmėsį ir į kitus svarbius aspektus.

Atlikite tyrimą, teikiantį įvairiapusę informaciją apie automobilį

Turėdami omenyje savo biudžetą ir galimybes išlaikyti automobilį, susidarykite jų sąrašą – praktiškų, nebrangiai išlaikomų bei atitinkančių jūsų poreikius. Šiais laikais be vargo rasite tyrimų, ekspertinių nuomonių apie įvairių gamintojų automobilių saugumą, patikimumą ir kitus aspektus. Pradėkite nuo jų. Norint įsigyti tokį automobilį, su kurio nereikės nuolatos lankytis techninį aptarnavimą teikiančiose dirbtuvėse, kuriose paslaugų kainos kyla kaip ant mielių, išsirinkite tokius gamintojus ir tokius jų modelius, kurie garsėja patikimumu, saugumuir gerais jų klientų atsiliepimais, rodančiais teigiamą patirtį, kurios norėtumėte tikėtis ir jūs.

Bandomasis važiavimas ir pretendento tapti jūsų automobiliu patikra

Atlikus tyrimą - surinkus informaciją, įžvalgas ir atsiliepimus - pabandykite įgyti unikalios patirties patys. Sėdynių patikimumą, važiavimo kokybę ar techninių charakteristikų tinkamumą jums ir jūsų turimiems poreikiams galite patikrinti bandomojo važiavimo metu.

Apskritai saugiausia, jeigu naudoto automobilio būklę patikrintų mechanikas ar kvalifikuotas meistras. Nebijokite pareikalauti, kad automobilio savininkas sutiktų su jo apžiūra ir patikrinimu jūsų pasirinktame servise, kuriame bus suteiktas objektyvus automobilio būklės vertinimas.

Kaip apžiūrėti perkamą automobilį

Nepaisant koks už lango metų laikas ir oras, perkamą automobilį apžiūrėti reikia tik dienos šviesoje, tai yra, šviesiuoju paros metu. Atidžiai apžiūrėkite automobilio išorę ir vidų. Automobilis turi būti švarus, nepadengtas sniegu ar purvu – tik taip galėsite apžiūrėti jo tikrąją spalvą, pastebėti kėbulo defektus ar tai, kaip juos buvo mėginta užmaskuoti. Jeigu perkate naudotą mašiną, gali būti, jog automobilis patyrė avariją, „lankėsi“ servise ir po to buvo „prikeltas“ antrajam gyvenimui perdažius ir užmaskavus norimus paslėpti defektus. Tokius dalykus įmanoma įžiūrėti tik esant natūraliam apšvietimui.

Ta pati taisyklė galioja ir salone, net jei perkate naujutėlaitį automobilį: atidžiai ir dienos šviesoje apžiūrėkite, ar nėra įbrėžimų, uždažytų vietų ar kitų nuo jūsų akių norimų nuslėpti defektų.

Kada geriausia pirkti naują automobilį - automobilio kainą lemiantis veiksnys

O dabar pasvarstykime, kokiu metų laiku perkant automobilį labiausiai pavyktų sutaupyti? Be abejo, atsakymas vienareikšmiškas – pirkti automobilį geriausiai žiemą, prieš Naujuosius metus ir iškart po jų. Šiuo metu pirkėjų aktyvumas ganėtinai mažas, visi aktyviai ruošiasi šventėms ir susidomėjimas automobiliais akivaizdžiai sumažėjęs ir daugelio kišenėse švilpauja vėjai. Taip pat įmonės bando pasiekti užsibrėžtus pardavimų tikslus, todėl daro ženklias nuolaidas.

Svarbus faktorius, lemiantis automobilio kainą – gamybos metai. Prasidėjus naujiems kalendoriniaims metams visi automobiliai, nesvarbu nauji jie ar naudoti, automatiškai tampa vieneriais metais senesni.

Automobilių salonai geriau nei bet kas kitas žino, kad iškart po švenčių automobilių rinkoje įsivyrauja trumpa pauzė, o pasiekti iškeltą pardavimų planą - bet kokiu atveju reikia, ypatingai prieš keičiantis asortimentui ir naujesniems modeliams keičiant senesnės savo serijos atstovus, kurie automatiškai kartu su naujametinių fejerverkų pokštelėjimais tampa praėjusių metų modeliais.

Dėl šios priežasties pirkėjai dažnai viliojami nuolaidomis, siekiant didinti šios nepigios prekės patrauklumą - tokiu metu geriausia pirkti, nes tai jūsų biudžete paliks daugiau pinigų įsigyjant automobilį už gerą kainą.

Pastebėsime, jog perkant praėjusių metų automobilį yra ir šioks toks minusas – teks pasitenkinti mažesne pasiūla ir rinktis prekę tik iš tų, kurios liko po kalėdinių išpardavimų pasiūlymų.

Kada geriausia pirkti naudotą automobilį

Dauguma mašinų pardavėjų stengiasi parduoti automobilį atšilus orams – pavasarį ir vasarą, o ir pirkėjai tokiu metu ganėtinai aktyvūs. Pirkti automobilį tokiu metų laiku patogu – galima apžiūrėti ir išbandyti šviesoje, neskubant.

Tačiau yra ir minusų: artėjant vasarai naudotų automobilių poreikis išauga ir pardavėjai visai nenusiteikę žarstytis nuolaidomis.

Rudenį ir žiemą oras atšąla. Lietingą ir šaltą dieną pirkėjų sumažėja, štai tada pardavėjas yra pasiryžęs šiek tiek sumažinti kainą. Taigi naudotą automobilį geriausia pirkti šaltą žiemos dieną, ir dar geriau, prieš pat šventes. Taip pat yra ir dar vienas privalumas: galėsite čia ir dabar išbandyti, kaip šaltuoju metu užsiveda mašinos variklis.

Kad ir kada perkate - derėkitės

Jeigu automobilio išvaizda ir būklė tenkina jūsų poreikius ir lūkesčius, metas aptarti kainą. Profesionalūs automobilių pardavėjai įgudę derėtis ir gauti už parduodamą prekę maksimalią kainą. Pagalvokite – jie kasdien tuo užsiima ir jų tikslas - gauti kaip įmanoma daugiau.

Deryboms turite būti pasiruošę, t.y. atlikite namų darbus. Pasidomėkite internete, kiek įprastai kainuoja tokių metų, panašios ridos ir būklės automobilis, ir žinosite, kokia kaina jums – rodiklis ir kiek pardavėjas pervertina savo siūlomą prekę. Jeigu derybų metu nesiseka susitarti dėl protingos kainos – atsisakykite šio sandorio ir ieškokite kito varianto, kurių rinkoje - tikrai ne vienas.

Kai kurios elektroninės saugumo sistemos - būtinos ES pagamintiems automobiliams

Pagrindinės, padariusios didžiausią įtaką eismo saugumui:

Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) į serijinės gamybos automobilius buvo pradėta montuoti prieš daugiau nei keturis dešimtmečius, o šiandien ją turi kiekvienas naujas Europos Sąjungoje parduodamas lengvasis automobilis. ABS pelnytai gali būti vadinama seniausia aktyvia elektronine saugumo sistema. Didžiausia ABS nauda – galimybė valdyti automobilį maksimaliai stabdant. Nuspaudus stabdžio pedalą, ji neleidžia ratams slysti ir užtikrina pastovų jų sukimąsi. Dėl ABS stabdymo kelias daugeliu atveju nežymiai pailgėja, tačiau atsiranda galimybė valdyti automobilį.

Šiandien visi ES parduodami nauji automobiliai yra aprūpinti ne tik ABS, bet ir elektroninio stabilumo kontrolės sistema. Ją kiekvienas gamintojas vadina skirtingai: ESP (electronic stability program), DSC (dynamic stability control) ir t.t. Visų jų principas yra tas pats: priversti paslydusį automobilį vėl važiuoti tiesiai.

Trečioji sistema, kuri didžiausiu įmanomu greičiu įsiveržė į automobilių rinką – autonominis stabdymas. Specialiems automobilio priekyje sumontuotiems jutikliams užfiksavus priekyje esančią ir gerokai lėčiau judančią ar išvis sustojusią kliūtį, sistema iš pradžių įspėja vairuotoją. Šiam per sekundę nesureagavus, sistema pati imasi atsakomybės sustabdyti automobilį ir neleidžia jam patirti avarijos arba ženkliai sušvelnina jos pasekmes.

Automobilių taršos skaičiuoklė -  automobilio registracijos mokestis

Nuo 2020 liepos 1 dienos į  mokesčio apskaičiavimo bazę yra įtrauktas CO2 išmetimo faktorius ir tranporto priemonės naudojamas degalų tipas. Norint išvengti mokesčių reikėtų rinktis tokį automobolį, kurio CO2 emisija neviršija 130 g/km. Skaičiuojama, kad naujasis mokestis palietė 9 iš 10-ies automobilį pirkti nusprendusius vairuotojus.

Nuo šių faktorių priklausomą registracijos mokesčio dydį galima sužinoti automobilio taršos mokesčio skaičiuoklėje.